Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Oplu Corsie?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać je w dobrym stanie i stale mieć idealne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory swojego Opla Corsy? Zaczniemy tę treść od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Opla Corsy.

Po co czyścić osłony reflektorów w swoim Oplu Corsie?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie auta, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Oplu Corsa . Prawdę mówiąc, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w Oplu Corsa lub jego światła mijania, zapoznając się z naszymi dwoma dedykowanymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Opla Corsy do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz przeczytać ten artykuł, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i występują komplikacje z reflektorami Twojego Opla Corsy. Prawdę mówiąc, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może być więc ważne wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Twojego Opla Corsy przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Opla Corsy, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy swoim Oplem Corsą . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, sugerujemy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Oplu Corsie ?

Jak czyścić reflektory Opla Corsy?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów swojego Opla Corsy? Najpierw dowiemy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Opla Corsy.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Opla Corsy

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Opla Corsy, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub dostarczonych w tym celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Oplu Corsa

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Opla Corsy jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Opla Corsy za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż alternatywne strategie przedstawione powyżej.
Weiterlesen:
Jak uruchomić Opla Corsę?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Opla Corsa

W końcu nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Oplu Corsa/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Opla Corsy

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Corsy, zapoznaj się z naszą kategorią Opel Corsa.

Ссылка на основную публикацию