Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Oplu Crosslandzie?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Tak ważne jest, aby były w dobrym stanie i zawsze miały maksymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić przednie reflektory swojego Opla Crosslanda? Zaczniemy tę stronę z treścią od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Opla Crosslanda.

Po co czyścić osłony reflektorów swojego Opla Crosslanda?

Większość z nas myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Oplu Crosslandzie . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego Opla Crosslanda lub jego świateł mijania, przeglądając nasze dwie konkretne treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Opla Crosslanda do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują problemy z reflektorami Twojego Opla Crosslanda. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w tym przypadku może być ważne, aby: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Opel Crossland przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Opla Crosslanda, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy swoim Oplem Crosslandem . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy często czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
W Oplu Crosslandzie pali się kontrolka ABS, co robić ?

Jak czyścić reflektory swojego Opla Crosslanda?

Przejdźmy teraz do komponentu, który najprawdopodobniej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów swojego Opla Crosslanda? Najpierw dowiemy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Opla Crosslanda.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Opla Crosslanda

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Opla Crosslanda, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Oplu Crosslandzie

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Opla Crosslanda jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Opla Crosslanda za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest potężny, ale nieco droższy niż inne strategie przedstawione wcześniej.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Opel Crossland ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Opla Crosslanda

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Oplu Crossland/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Opla Crosslanda

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Oplu Crossland, przejdź do naszej kategorii Opel Crossland.

Ссылка на основную публикацию