Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Peugeot 108?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. W związku z tym ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i zawsze mieć optymalne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 108? Zaczniemy tę treść od uzasadnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 108.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 108?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy badanie czystości reflektorów w jego Peugeot 108 . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić ustawienie reflektorów w swoim Peugeot 108 lub jego świateł mijania, zapoznając się z naszymi dwoma szczegółowymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Peugeota 108 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz być na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Peugeot 108. Prawdę mówiąc, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść kontroli technicznej, w takim przypadku może być zatem ważne, aby: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Peugeot 108.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego Peugeota 108, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia po zmroku Twoim Peugeot 108 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, zalecamy: wielokrotnie czyścić reflektory swojego samochodu! .

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS w Peugeot 108, co robić ?

Jak czyścić reflektory swojego Peugeota 108?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 108? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu jak zregenerować reflektory Twojego Peugeota 108.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Peugeota 108

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Peugeot 108, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w jego Peugeot 108

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Peugeota 108 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Peugeota 108 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest potężny, ale nieco droższy niż alternatywne techniki pokazane powyżej.
Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Peugeot 108, co robić ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Peugeota 108

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot 108/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz procedurę z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Peugeot 108

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeota 108, skonsultuj się z naszą kategorią Peugeot 108.

Ссылка на основную публикацию