Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Peugeot 205?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. Rzeczywiście, pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby były w dobrym stanie i zawsze miały idealne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 205? Zaczniemy tę stronę z treścią uzasadnienia, dlaczego może być istotne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 205.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 205?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę badanie czystości reflektorów w jego Peugeot 205 . Rzeczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , konieczne jest sprawdzenie, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić ustawienie reflektorów w swoim Peugeot 205 lub jego świateł mijania, zaglądając do naszych dwóch konkretnych treści internetowych.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Peugeot 205 ?

Wyczyść matowe reflektory swojego Peugeota 205 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz być na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Peugeota 205. Rzeczywiście, jeśli Twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może to w konsekwencji mieć znaczenie dla: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Peugeot 205.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego Peugeota 205, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Peugeot 205 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu, która jest trudna do usunięcia, radzimy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Jak czyścić reflektory swojego Peugeota 205?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 205? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, następnie zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot 205.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Peugeota 205

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Peugeot 205, w tym celu nie ma nic prostszego:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem
Weiterlesen:
Jak otwierasz bagażnik Peugeot 205 od środka ?

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w jego Peugeot 205

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Peugeota 205 jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Peugeota 205 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten zabieg jest potężny, ale trochę droższy niż inne rozwiązania pokazane wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Peugeota 205

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot 205/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonuj delikatne okrężne ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel procedurę za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Peugeot 205
Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Peugeot 205 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeota 205, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 205.

Ссылка на основную публикацию