Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Peugeot 207?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są częścią niezbędnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Niezbędne jest więc utrzymywanie ich w dobrym stanie i nieustanne optymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 207? Zaczniemy tę stronę z treścią, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 207.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 207?

Większość z nas zwykle bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy badanie czystości reflektorów w jego Peugeot 207 . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić ustawienie reflektorów w swoim Peugeot 207 lub jego świateł mijania, zapoznając się z naszymi dwoma dedykowanymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Peugeota 207 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie internetowej jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Peugeota 207. nieprzezroczysty z czasem i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku konieczne może być zatem: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Peugeot 207.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego Peugeota 207, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Peugeot 207 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, zalecamy wielokrotnie czyścić reflektory swojego samochodu! .

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Peugeota 207 ?

Jak czyścić reflektory swojego Peugeota 207?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 207? Najpierw sprawdzimy, jak wyczyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot 207.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Peugeota 207

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Peugeot 207, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych śrub w tym celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w jego Peugeot 207

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Peugeot 207 jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Peugeota 207 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż inne rozwiązania pokazane wcześniej.
Weiterlesen:
Lampka silnika pozostaje w Peugeot 207

Polerowanie wyblakłych reflektorów Peugeota 207

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot 207/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Peugeot 207

Więcej wskazówek na temat Peugeota 207 znajdziesz w kategorii Peugeot 207.

Ссылка на основную публикацию