Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Peugeot 208?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Tak ważne jest, aby były w dobrym stanie i stale mieć optymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 208? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 208.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 208?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę patrząc na czystość reflektorów w swoim Peugeocie 208 . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , konieczne jest sprawdzenie, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić ustawienie reflektorów w swoim Peugeot 208 lub jego świateł mijania, zapoznając się z naszymi dwoma dedykowanymi artykułami.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Peugeot 208 ?

Wyczyść matowe reflektory swojego Peugeota 208 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz przeczytać ten artykuł, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i są problemy z reflektorami Twojego Peugeota 208. W rzeczywistości, jeśli Twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w konsekwencji może być konieczne: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Peugeot 208.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego Peugeota 208, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Peugeot 208 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, zalecamy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Jak czyścić reflektory swojego Peugeota 208?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 208? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot 208.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Peugeota 208

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Peugeot 208, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem
Weiterlesen:
Lampka olejowa Peugeot 208, która pozostaje włączona

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w jego Peugeot 208

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Peugeota 208 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Peugeota 208 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten zabieg jest potężny, ale nieco droższy niż inne opcje przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Peugeota 208

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot 208/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz procedurę z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Peugeot 208
Weiterlesen:
Peugeot 208, KTÓRY mają problemy na biegu jałowym

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Peugeota 208, spójrz na kategorię Peugeot 208.

Ссылка на основную публикацию