Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Peugeot 407?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. Rzeczywiście, pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. Tak ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i zawsze mieć idealne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 407? Zaczniemy ten artykuł od uzasadnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot 407.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 407?

Większość z nas prawdopodobnie myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy patrząc na czystość reflektorów w swoim Peugeocie 407 . Rzeczywiście, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić ustawienie reflektorów w swoim Peugeot 407 lub jego świateł mijania, czytając nasze dwa artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Peugeota 407 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się w tym artykule, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i są problemy z reflektorami Twojego Peugeot 407. Rzeczywiście, jeśli Twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w konsekwencji może być konieczne: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Peugeot 407.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego Peugeota 407, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia po zmroku Twoim Peugeot 407 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa naklejony na moim Peugeocie 407, co robić ?

Jak czyścić reflektory swojego Peugeota 407?

Przejdźmy teraz do komponentu, który najprawdopodobniej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot 407? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, następnie zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot 407.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Peugeota 407

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Peugeot 407, nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w jego Peugeot 407

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Peugeot 407 jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Peugeota 407 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż inne strategie przedstawione wcześniej.
Weiterlesen:
Jak zablokować Peugeot 407 z rozładowaną baterią ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Peugeota 407

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot 407/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Peugeot 407

Jeśli chcesz więcej przewodników po Peugeot 407, przejdź do naszej kategorii Peugeot 407.

Ссылка на основную публикацию