Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Peugeot Expert?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. W związku z tym fundamentalne znaczenie ma utrzymanie ich w dobrym stanie i stałe optymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory w Peugeot Expert? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot Expert.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot Expert?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Peugeot Expert . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , konieczne jest sprawdzenie, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Peugeot Expert lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa artykuły.

Wyczyść matowe reflektory w swoim Peugeot Expert do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz przeczytać ten artykuł, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują komplikacje z reflektorami Twojego Peugeot Expert. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może to w konsekwencji mieć znaczenie dla: przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Peugeot Expert.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Peugeot Expert, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia w nocy z Twoim Peugeot Expert . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła, trudna do usunięcia warstwa brudu, sugerujemy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę w moim Peugeot Expert Tepee ?

Jak czyścić reflektory Peugeot Expert?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot Expert? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, następnie zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot Expert.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Peugeot Expert

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Peugeot Expert, w tym celu nic nie może być łatwiejsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Peugeot Expert

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Peugeot Expert jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, dostępne są alternatywy, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Peugeot Expert za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest potężny, ale nieco droższy niż techniki zastępcze pokazane powyżej.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Peugeot Expert Tepee ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Peugeot Expert

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot Expert/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel procedurę za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Peugeot Expert

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Peugeot Expert, przejdź do naszej kategorii Peugeot Expert.

Ссылка на основную публикацию