Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Peugeot Partner 2?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów należą do podstawowych elementów bezpieczeństwa. Oczywiście pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Bardzo ważne jest, aby były one w dobrym stanie i stale miały maksymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory Twojego Peugeot Partner 2? Zaczniemy tę treść od przyczyny, dla której konieczne może być czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Peugeot Partner 2.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot Partner 2?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę patrząc na czystość reflektorów w swoim Peugeot Partner 2 . Oczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Peugeot Partner 2 lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwie konkretne treści internetowe.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Peugeot Partner ?

Wyczyść matowe reflektory w swoim Peugeot Partner 2 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz przeczytać ten artykuł, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i są problemy z reflektorami Twojego Peugeot Partner 2. Oczywiście, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem konieczne: wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Twojego Peugeot Partner 2 przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Peugeot Partner 2, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy z Twoim Peugeot Partner 2 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, sugerujemy często czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Jak czyścić reflektory Peugeot Partner 2?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Peugeot Partner 2? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot Partner 2.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Peugeot Partner 2

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Peugeot Partner 2, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa z moim Peugeot Partner 2 ?

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Peugeot Partner 2

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Peugeot Partner 2 jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Peugeot Partner 2 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia zidentyfikowanego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż alternatywne techniki przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Peugeot Partner 2

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Peugeot Partner 2/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Peugeot Partner 2
Weiterlesen:
Mój Peugeot Partner Tepee skręca w lewo, co robić ?

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Peugeot Partner 2, przejdź do naszej kategorii Peugeot Partner 2.

Ссылка на основную публикацию