Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Espace 4?

The lighting components of our automobiles are part of the important elements of safety. Obviously, they allow us to see and be seen through the night or in bad weather conditions. It is therefore important to keep them in good working condition and to always have ideal lighting. In this post, we are going to focus on the headlights of your motor vehicle and more precisely jak wyczyścić reflektory w Twoim Renault Espace 4? Zaczniemy ten artykuł od uzasadnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Renault Espace 4.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Espace 4?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w jego Renault Espace 4 . Oczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Renault Espace 4 lub jego światła mijania, czytając nasze dwie dedykowane treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Espace 4 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Renault Espace 4. Oczywiście, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem ważne, aby: wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Espace 4 przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Renault Espace 4, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Renault Espace 4 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Renault Espace, który ginie podczas jazdy

Jak czyścić reflektory Renault Espace 4?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Espace 4? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem zewnętrzne, a na końcu, jak zregenerować reflektory w Twoim Renault Espace 4.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renault Espace 4

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Espace 4, w tym celu nic nie może być łatwiejsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Espace 4

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Renault Espace 4 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Espace 4 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Clean the headlights of your car with a cleaning kit identified in a specialized store. You will only have to stick to the instructions for cleaning your headlights. This treatment is effective but a little more costly than the alternative techniques shown earlier.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Espace 4

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Espace 4/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Espace 4
Weiterlesen:
Jak otworzyć Renault Espace 3 z rozładowanym akumulatorem?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Espace 4, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Espace 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector