Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Espace?

The lighting elements of our cars are part of the important elements of security. In fact, they allow us to see and be viewed at nighttime or in bad climate conditions. It is so important to keep them in good working condition and to constantly have maximum lighting. In this article, we are going to look into the headlights of your car and more exactly how to clean the headlights of your Renault Espace? Zaczniemy tę treść od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Renault Espace.

Why clean the headlights covers of your Renault Espace?

Większość z nas zwykle bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę badanie czystości reflektorów w jego Renault Espace . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Renault Espace lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwie konkretne strony internetowe.

Clean the dull headlights of your Renault Espace for roadworthiness testing

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują problemy z reflektorami Twojego Renault Espace. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z czasem i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść kontroli technicznej, w tym przypadku może to być istotne, aby: wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Espace przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Renault Espace, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Renault Espace . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, sugerujemy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Renault Grand Modus

Jak czyścić reflektory swojego Renault Espace?

Przejdziemy teraz do części, która prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, how to clean the headlights covers of your Renault Espace? Najpierw dowiemy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Renault Espace.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renault Espace

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Espace, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Espace

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Renault Espace jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Espace za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest potężny, ale nieco droższy niż alternatywne strategie przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Espace

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Espace/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Espace
Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Renault Espace 4 ?

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków dotyczących Renault Espace, przejdź do naszej kategorii Renault Espace.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector