Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Grand Espace?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. Rzeczywiście, pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby były w dobrym stanie i stale mieć optymalne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego pojazdu mechanicznego, a dokładniej jak czyścić reflektory w Twoim Renault Grand Espace? Zaczniemy ten artykuł od uzasadnienia, dlaczego może być istotne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Renault Grand Espace.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Grand Espace?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy badanie czystości reflektorów w jego Renault Grand Espace . Rzeczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Renault Grand Espace lub jego światła mijania, czytając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Grand Espace do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz przeczytać ten artykuł, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują komplikacje z reflektorami Twojego Renault Grand Espace. Rzeczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może to mieć w konsekwencji istotne znaczenie: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Grand Espace przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory w Renault Grand Espace, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz poczucie gorszego oświetlenia w nocy w Twoim Renault Grand Espace . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Renault Espace, co robić ?

Jak czyścić reflektory swojego Renault Grand Espace?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Grand Espace? Najpierw przyjrzymy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Renault Grand Espace.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renault Grand Espace

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Grand Espace, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontować elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Grand Espace

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Renault Grand Espace jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Grand Espace za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest skuteczny, ale nieco droższy niż opcje zastępcze przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Grand Espace

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Grand Espace/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel proces za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Grand Espace
Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Renault Espace 5

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Renault Grand Espace, przejdź do naszej kategorii Renault Grand Espace.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector