Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Grand Modus?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Tak ważne jest, aby były w dobrym stanie i zawsze miały idealne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego pojazdu mechanicznego, a dokładniej how to clean the headlights of your Renault Grand Modus? Zaczniemy tę treść od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Renault Grand Modus.

Why clean the headlights covers of your Renault Grand Modus?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko kiedy bierzemy pod uwagę patrząc na czystość reflektorów w swoim Renault Grand Modus . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie odpowiednio oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Renault Grand Modus lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Grand Modus do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Renault Grand Modus. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z czasem i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w tym przypadku może być ważne, aby: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Grand Modus przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Clean the opaque headlights of its Renault Grand Modus to gain visibility

Druga sytuacja, po prostu masz poczucie gorszego oświetlenia w nocy dzięki Renault Grand Modus . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, radzimy to regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Renault Espace, który już nie przyspiesza

Jak czyścić reflektory jego Renault Grand Modus?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Grand Modus? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Renault Grand Modus.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renault Grand Modus

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Grand Modus, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Grand Modus

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Renault Grand Modus jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Grand Modus za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten zabieg jest potężny, ale nieco droższy niż strategie zastępcze pokazane powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Grand Modus

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Grand Modus/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Finally, apply a protective wax to protect the headlights of your Renault Grand Modus
Weiterlesen:
Jak holować Renault Grand Espace ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Grand Modus, spójrz na kategorię Renault Grand Modus.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector