Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Kangoo 2?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Dlatego podstawowe znaczenie ma utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym i stałe maksymalne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Renault Kangoo 2? Zaczniemy tę stronę z treścią uzasadnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Renault Kangoo 2.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Kangoo 2?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie samochodu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę badanie czystości reflektorów w jego Renault Kangoo 2 . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów w Twoim Renault Kangoo 2 lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa dedykowane artykuły.

Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Renault Kangoo 2 ?

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Kangoo 2 w celu przeprowadzenia testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Renault Kangoo 2. nieprzezroczysty z czasem i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem ważne, aby: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Kangoo 2 przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Renault Kangoo 2, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Renault Kangoo 2 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, zalecamy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Jak czyścić reflektory Renault Kangoo 2?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Kangoo 2? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory w Twoim Renault Kangoo 2.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renault Kangoo 2

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Kangoo 2, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem
Weiterlesen:
Światło hamowania Renault Kangoo 2 pozostaje włączone, co robić ?

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Kangoo 2

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Renault Kangoo 2 jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Kangoo 2 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż alternatywne rozwiązania przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Kangoo 2

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Kangoo 2/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel procedurę za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Kangoo 2
Weiterlesen:
W moim Renault Kangoo pali się kontrolka paliwa, co robić?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Renault Kangoo 2, przejdź do naszej kategorii Renault Kangoo 2.

Ссылка на основную публикацию