Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Talisman?

Części oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. W związku z tym fundamentalne znaczenie ma utrzymywanie ich w dobrym stanie i maksymalne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego pojazdu mechanicznego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory Twojego Renault Talisman? Zaczniemy tę stronę zawartości od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Renault Talisman.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Talisman?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę patrząc na czystość reflektorów w swoim Renault Talisman . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w Twoim Renault Talisman lub jego światła mijania, czytając nasze dwa szczegółowe artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Talisman do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Renault Talisman. Prawdę mówiąc, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z czasem i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w tym przypadku może być zatem konieczne: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Talisman przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Renault Talisman, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko uczucie słabszego oświetlenia po zmroku z Twoim Renault Talisman . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Renault Talisman, co robić ?

Jak czyścić reflektory swojego Renault Talisman?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Talisman? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Renault Talisman.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renault Talisman

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Talisman, w tym celu nic nie może być mniej trudne:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Talisman

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Renault Talisman jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Talisman za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest potężny, ale nieco droższy niż inne metody przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Talisman

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Talisman/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Talisman
Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w karcie klucza Renault Talisman?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Talisman, zajrzyj do kategorii Renault Talisman.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector