Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Trafic?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Dlatego ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i stale mieć maksymalne oświetlenie. W tym poście przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Renault Trafic? Zaczniemy tę stronę treści od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Renault Trafic.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Trafic?

Większość z nas zwykle bierze pod uwagę opróżnienie samochodu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy patrząc na czystość reflektorów w swoim Renault Trafic . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów w Twoim Renault Trafic lub jego światła mijania, czytając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Trafic do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Renault Trafic. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku konieczne może być wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Trafic przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Renault Trafic, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Renault Trafic . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w Renault Trafic 2 ?

Jak czyścić reflektory swojego Renault Trafic?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Trafic? Najpierw przyjrzymy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie zewnętrzną, a na koniec, jak odnowić reflektory Twojego Renault Trafic.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renault Trafic

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Trafic, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w swoim Renault Trafic

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Renault Trafic jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Trafic za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż alternatywne opcje przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Trafic

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Trafic/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Trafic
Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Renault Trafic ?

Więcej wskazówek dotyczących Renault Trafic znajdziesz w kategorii Renault Trafic.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector