Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Twingo 2?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Niezwykle ważne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie i nieustanne optymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Renault Twingo 2? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Renault Twingo 2.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Twingo 2?

Większość z nas prawdopodobnie myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko myślimy o tym sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Renault Twingo 2 . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w Twoim Renault Twingo 2 lub jego światła mijania, zaglądając do naszych dwóch treści na naszej stronie internetowej.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Twingo 2 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Renault Twingo 2. nieprzezroczysty z czasem i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem konieczne: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Twingo 2 przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory w Renault Twingo 2, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko poczucie gorszego oświetlenia w nocy w Twoim Renault Twingo 2 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, zalecamy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Twingo, co robić ?

Jak czyścić reflektory w Renault Twingo 2?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Twingo 2? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory w Twoim Renault Twingo 2.

Wyczyść wnętrze reflektorów Twojego Renault Twingo 2

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Twingo 2, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Twingo 2

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Renault Twingo 2 jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Twingo 2 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż alternatywne rozwiązania przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Twingo 2

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Twingo 2/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Twingo 2
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Renault Twingo 2 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Twingo 2, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Twingo 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector