Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Twingo 3?

Części oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Dlatego zasadnicze znaczenie ma utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym i stałe optymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Renault Twingo 3? Zaczniemy tę treść od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Renault Twingo 3.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Twingo 3?

Większość z nas myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myśli sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Renault Twingo 3 . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w Twoim Renault Twingo 3 lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Twingo 3 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Renault Twingo 3. nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w tym przypadku może być ważne, aby: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Twingo 3 przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory w Renault Twingo 3, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Renault Twingo 3 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła, trudna do usunięcia warstwa brudu, sugerujemy często czyść reflektory swojego samochodu .

Jak czyścić reflektory w Renault Twingo 3?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Twingo 3? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory w Twoim Renault Twingo 3.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Renault Twingo ?

Wyczyść wnętrze reflektorów Twojego Renault Twingo 3

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Twingo 3, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Twingo 3

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Renault Twingo 3 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Twingo 3 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż alternatywne metody przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Twingo 3

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Twingo 3/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Twingo 3
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Renault Twingo ?

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Renault Twingo 3, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Twingo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector