Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Twizy?

Części oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. W związku z tym fundamentalne znaczenie ma utrzymanie ich w dobrym stanie technicznym i stałe zapewnienie idealnego oświetlenia. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory Twojego Renault Twizy? Zaczniemy tę stronę treści z powodem, dla którego czyszczenie reflektorów samochodu może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Renault Twizy.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Twizy?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myśli badając czystość reflektorów w swoim Renault Twizy . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie odpowiednio oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Renault Twizy lub jego światła mijania, korzystając z naszych dwóch dedykowanych treści internetowych.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Twizy do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Renault Twizy. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść kontroli technicznej, w takim przypadku może być zatem ważne, aby: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Renault Twizy przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego Renault Twizy, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia po zmroku Twoim Renault Twizy . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, zalecamy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Jak czyścić reflektory swojego Renault Twizy?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Twizy? Najpierw przyjrzymy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie zewnętrzną, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Renault Twizy.

Weiterlesen:
Jakie paliwo do Renault Twizy ?

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renault Twizy

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Twizy, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w swoim Renault Twizy

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Renault Twizy jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępne są dla Ciebie alternatywy, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Twizy za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest potężne, ale nieco droższe niż inne metody przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Twizy

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Twizy/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz procedurę papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Twizy
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Renault Twizy nie działa

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Renault Twizy, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Renault Twizy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector