Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renault Zoe?

Części oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. To bardzo ważne, aby utrzymać je w dobrym stanie i zawsze mieć optymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twoim Renault Zoe? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Renault Zoe.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Zoe?

Większość z nas zazwyczaj bierze pod uwagę opróżnienie auta, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy patrząc na czystość reflektorów w swoim Renault Zoe . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , konieczne jest sprawdzenie, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić ustawienie reflektorów w swoim Renault Zoe lub jego świateł mijania, czytając nasze dwie konkretne treści na stronie internetowej.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Zoe do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie internetowej, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i są jakieś komplikacje z reflektorami Twojego Renault Zoe. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może to w konsekwencji mieć znaczenie dla wyczyść lub zregeneruj plastikową osłonę reflektorów Twojego Renault Zoe przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Renault Zoe, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia po zmroku Twoim Renault Zoe . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Renault Zoe ?

Jak czyścić reflektory swojego Renault Zoe?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twoim Renault Zoe? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Renault Zoe.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renault Zoe

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renault Zoe, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Zoe

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Renault Zoe jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renault Zoe za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Jest to rozwiązanie skuteczne, ale nieco droższe od przedstawionych powyżej rozwiązań zastępczych.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Zoe

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Renault Zoe/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel proces za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Renault Zoe
Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Renault Zoe od wewnątrz ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Zoe, zapoznaj się z naszą kategorią Renault Zoe.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector