Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Renualt Express?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią niezbędnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. Tak więc konieczne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie i nieustanne optymalne oświetlenie. W tym poście przyjrzymy się reflektorom Twojego pojazdu mechanicznego, a dokładniej jak czyścić reflektory w Renault Express? Zaczniemy tę stronę z treścią od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Renualt Express.

Po co czyścić osłony reflektorów w Renault Express?

Większość z nas prawdopodobnie myśli o opróżnieniu auta, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę badanie czystości reflektorów w jego Renualt Express . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Renualt Express lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Renault Express w celu przeprowadzenia testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują komplikacje z reflektorami Twojego Renualt Express. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracisz moc oświetlenia, możesz nie przejść kontroli technicznej, w tym przypadku może być zatem istotne, aby: wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Twojego Renualt Express przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory w Renault Express, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia po zmroku dzięki Renualt Express . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu, która jest trudna do usunięcia, zalecamy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Renualt Express?

Jak czyścić reflektory swojego Renault Express?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Renault Express? Najpierw przyjrzymy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie zewnętrzną część, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Renualt Express.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Renualt Express

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Renualt Express, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Renault Express

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Renualt Express jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Renualt Express za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia zidentyfikowanego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To leczenie jest skuteczne, ale nieco droższe niż opcje zastępcze pokazane powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Renault Express

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Renualt Express/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel procedurę za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory Twojego Renualt Express
Weiterlesen:
W moim Renualt Express świeci się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Renualt Express, przejdź do naszej kategorii Renualt Express.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector