Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Seat Arona?

Części oświetleniowe naszych samochodów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. Oczywiście pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać je w dobrym stanie i zawsze mieć optymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory w Twoim Seat Arona? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Seat Arona.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Seat Arona?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie samochodu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Seat Arona . Oczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego Seat Arona lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwie konkretne treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Seata Arona przed testami przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Seat Arona. Oczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w tym przypadku może być ważne, aby: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Seat Arona przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Seat Arona, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy z Twoim Seat Arona . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu, która jest trudna do usunięcia, polecamy często czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Okno przyklejone na Seat Arona, co mogę zrobić?

Jak czyścić reflektory Seat Arona?

Przejdziemy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Seat Arona? Najpierw dowiemy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Seat Arona.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Seat Arona

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Seat Arona, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub dostarczonych w tym celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Seat Arona

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Seat Arona jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Seat Arona za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale trochę droższe niż inne rozwiązania pokazane wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Seata Arona

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Seat Arona/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Seat Arona
Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Seat Arona ?

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Seat Arona, zajrzyj do kategorii Seat Arona.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector