Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Seat Ateca?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby były w dobrym stanie i zawsze miały optymalne oświetlenie. W tym poście przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory Twojego Seata Ateca? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Seat Ateca.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Seat Ateca?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie auta, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy patrząc na czystość reflektorów swojego Seata Ateca . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić ustawienie reflektorów Seat Ateca lub jego świateł mijania, przeglądając nasze dwie dedykowane treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Seat Ateca przed testami przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że musiałeś przejść przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Seat Ateca. Prawdę mówiąc, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetleniowej możesz nie przejść przeglądu technicznego, w tym przypadku może to być istotne, aby: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Seat Ateca przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Seat Ateca, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz poczucie gorszego oświetlenia w nocy dzięki Seatowi Ateca . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu, która stała się trudna do usunięcia, sugerujemy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Seat Ateca?

Jak czyścić reflektory Seata Ateca?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Seat Ateca? Najpierw przyjrzymy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Seat Ateca.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Seat Ateca

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Seat Ateca, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Seatie Ateca

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Seata Ateca jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Seat Ateca za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest potężny, ale nieco droższy niż alternatywne sposoby przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Seata Ateca

W końcu nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Seat Ateca/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory Twojego Seat Ateca
Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Seat Ateca ?

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Seat Ateca, przejdź do naszej kategorii Seat Ateca.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector