Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w skodzie fabia?

Części oświetleniowe naszych samochodów są częścią niezbędnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Dlatego konieczne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie i stałe optymalne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego pojazdu mechanicznego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twojej skodzie fabia? Zaczniemy ten artykuł od uzasadnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twojej Skodzie Fabii.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twojej Skodzie Fabii?

Większość z nas zazwyczaj myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko się nad tym zastanawiamy patrząc na czystość reflektorów swojej skody fabia . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w Twojej Skodzie Fabii lub jej światła mijania, przeglądając nasze dwa konkretne artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojej skody fabia do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć w tym artykule, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojej skody fabia. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem konieczne wyczyść lub zregeneruj plastikową osłonę reflektorów Twojej skody fabia przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory skody fabia, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy skodą fabia . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu, która jest trudna do usunięcia, zalecamy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Jak czyścić reflektory skody fabia?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów w Twojej skodzie fabia? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem na zewnątrz, a na koniec, jak odnowić reflektory w Twojej Skodzie Fabii.

Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący do skody fabia ?

Wyczyść wnętrze reflektorów swojej skody fabia

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów skody fabia, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów skody fabia

Druga okazja, optyka reflektorów Twojej skody fabia jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory skody fabia za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w określonym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest potężny, ale nieco droższy niż metody zastępcze pokazane wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów skody fabia

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twojej Skodzie Fabii/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory skody fabia
Weiterlesen:
skoda fabia, która już nie przyspiesza

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące skody fabia, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią skoda fabia.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector