Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Skodzie Karoq?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby były w dobrym stanie i zawsze miały idealne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory w Twojej Skodzie Karoq? Zaczniemy od tego, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być ważne, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twojej Skodzie Karoq.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twojej Skodzie Karoq?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko kiedy bierzemy pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w swojej Skodzie Karoq . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów swojej Skody Karoq lub jej świateł mijania, czytając nasze dwa szczegółowe artykuły.

Wyczyść matowe reflektory Skody Karoq w celu przeprowadzenia testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują problemy z reflektorami Twojej Skody Karoq. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść kontroli technicznej, w tym przypadku może być ważne, aby: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojej Skody Karoq.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Skody Karoq, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia w nocy z Twoją Skodą Karoq . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, sugerujemy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Jak czyścić reflektory Skody Karoq?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twojej Skodzie Karoq? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojej Skody Karoq.

Weiterlesen:
Skoda Karoq, która już nie przyspiesza

Wyczyść wnętrze reflektorów swojej Skody Karoq

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Skoda Karoq, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Skodzie Karoq

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojej Skody Karoq jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, dostępne są dla Ciebie alternatywy, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojej Skody Karoq za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To leczenie jest skuteczne, ale nieco droższe niż alternatywne opcje przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Skody Karoq

W końcu nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twojej Skodzie Karoq/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory Twojej Skody Karoq
Weiterlesen:
Lampka olejowa Skoda Karoq, która pozostaje włączona

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Skody Karoq, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Skoda Karoq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector