Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w skodzie octavia?

Części oświetleniowe naszych pojazdów należą do ważnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby były w dobrym stanie technicznym i zawsze miały maksymalne oświetlenie. W tym poście przyjrzymy się reflektorom Twojego pojazdu mechanicznego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory w Twojej skodzie octavii? Zaczniemy tę stronę treści od uzasadnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twojej skodzie octavia.

Po co czyścić osłony reflektorów skody octavii?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy sprawdzam czystość reflektorów w swojej skodzie octavii . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów swojej skody octavia lub jej świateł mijania, zapoznając się z naszymi dwoma szczegółowymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory skody octavii w celu przeprowadzenia testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i występują komplikacje z reflektorami Twojej skody octavia. Prawdę mówiąc, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracisz moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być więc ważne wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów skody octavii przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory skody octavii, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko wrażenie gorzej oświetlonej nocy skodą octavia . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Jak czyścić reflektory skody octavii?

Przejdziemy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów skody octavii? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory w Twojej skodzie octavia.

Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w mojej skodzie octavia ?

Wyczyść wnętrze reflektorów swojej skody octavia

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów skody octavia, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów skody octavii

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojej skody octavii jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory skody octavii za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest skuteczny, ale nieco droższy niż alternatywne metody pokazane powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów skody octavia

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twojej Skodzie octavia/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrągłe ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz procedurę papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory skody octavia
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania skody octavii

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Skoda Octavia, spójrz na kategorię Skoda Octavia.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector