Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w smart forfour?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym po zmroku lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby były w dobrym stanie technicznym i zawsze miały maksymalne oświetlenie. W tym poście przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego smarta forfour? Zaczniemy tę stronę z treścią od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego smarta forfour.

Po co czyścić osłony reflektorów Twojego smarta forfour?

Większość z nas zazwyczaj bierze pod uwagę opróżnienie auta, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy patrząc na czystość reflektorów swojego smarta forfour . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie odpowiednio oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego smarta forfour lub jego świateł mijania, przeglądając nasze dwa konkretne artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego smarta forfour do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, jakie możesz znaleźć w tym artykule, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego smarta forfour. Prawdę mówiąc, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może to mieć w konsekwencji istotne znaczenie: wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Twojego smarta forfour przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory swojego smarta forfour, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia po zmroku dzięki smart forfour . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła, trudna do usunięcia warstwa brudu, sugerujemy często czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie moim smartem fortwo?

Jak czyścić reflektory swojego smarta forfour?

Przejdziemy teraz do części, która najprawdopodobniej Cię zainteresuje, jak czyścić osłony reflektorów swojego smarta forfour? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego smarta forfour.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego smarta forfour

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze swoich inteligentnych reflektorów forfour, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów swojego smarta forfour

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego smarta forfour jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego smarta forfour za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest potężne, ale nieco droższe niż alternatywne sposoby pokazane wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów smarta forfour

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego smarta forfour/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel proces za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory Twojego smarta forfour
Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w smart fortwo?

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących smarta forfour, spójrz na kategorię smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector