Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w smart fortwo?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są częścią niezbędnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. Dlatego konieczne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie i zawsze posiadanie idealnego oświetlenia. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego smarta fortwo? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego smarta fortwo.

Po co czyścić osłony reflektorów Twojego smarta fortwo?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie samochodu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy sprawdzając czystość reflektorów w jego smart fortwo . Prawdę mówiąc, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego smarta fortwo lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego smarta fortwo przed testami przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują problemy z reflektorami Twojego smarta fortwo. Prawdę mówiąc, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracisz moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem istotne Przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego smarta fortwo.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory smarta fortwo, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia po zmroku ze smartem fortwo . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim narosła warstwa brudu, która jest trudna do usunięcia, radzimy często czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje na smart forfour

Jak czyścić reflektory swojego smarta fortwo?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim smart fortwo? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, następnie elementy zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory smarta fortwo.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego smarta fortwo

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów smarta fortwo, w tym celu nic prostszego:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w smart fortwo

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego smarta fortwo jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego smarta fortwo za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest potężny, ale nieco droższy niż inne opcje przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów smarta fortwo

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego smarta fortwo/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel procedurę za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego smarta fortwo
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w smart forfour?

Jeśli chcesz więcej przewodników po smart fortwo, przejdź do naszej kategorii smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector