Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Subaru Crosstrek?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. Rzeczywiście, pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. W związku z tym fundamentalne znaczenie ma utrzymanie ich w dobrym stanie i zawsze maksymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić przednie reflektory swojego Subaru Crosstrek? Zaczniemy tę treść od przyczyny, dla której czyszczenie reflektorów samochodu może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Subaru Crosstrek.

Po co czyścić osłony reflektorów Subaru Crosstrek?

Większość z nas zwykle bierze pod uwagę opróżnienie auta, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę patrząc na czystość reflektorów w swoim Subaru Crosstrek . Rzeczywiście, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów Subaru Crosstrek lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa szczegółowe artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Subaru Crosstrek do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują komplikacje z reflektorami Twojego Subaru Crosstrek. Rzeczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w tym przypadku może to mieć w konsekwencji istotne znaczenie: wyczyść lub zregeneruj plastikową osłonę reflektorów swojego Subaru Crosstrek przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Subaru Crosstrek, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia w nocy dzięki Subaru Crosstrek . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy to kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Jak aktywować Bluetooth w Subaru Crosstrek?

Jak czyścić reflektory Subaru Crosstrek?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Subaru Crosstrek? Najpierw sprawdzimy, jak wyczyścić wnętrze reflektorów w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na koniec, jak odnowić reflektory w Twoim Subaru Crosstrek.

Wyczyść wnętrze reflektorów Subaru Crosstrek

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Subaru Crosstrek, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Subaru Crosstrek

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Subaru Crosstrek jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory Subaru Crosstrek za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten zabieg jest potężny, ale nieco droższy niż opcje zastępcze przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Subaru Crosstrek

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Subaru Crosstrek/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrągłe ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory Twojego Subaru Crosstrek
Weiterlesen:
Problem z sondą lambda w Subaru Crosstrek

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Crosstrek, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Crosstrek.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector