Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Subaru Legacy?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. W związku z tym niezbędne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie i stałe optymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić przednie reflektory Twojego Subaru Legacy? Zaczniemy tę stronę z treścią uzasadnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Subaru Legacy.

Po co czyścić osłony reflektorów w swoim Subaru Legacy?

Większość z nas myśli o opróżnieniu auta, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Subaru Legacy . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Subaru Legacy lub jego światła mijania, korzystając z naszych dwóch konkretnych treści internetowych.

Wyczyść matowe reflektory swojego Subaru Legacy do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie internetowej, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i są komplikacje z reflektorami Twojego Subaru Legacy. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może być więc ważne wyczyść lub zregeneruj plastikową osłonę reflektorów Subaru Legacy przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Subaru Legacy, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia po zmroku dzięki Subaru Legacy . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy często czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Legacy ?

Jak czyścić przednie reflektory Subaru Legacy?

Przejdziemy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Subaru Legacy? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory Twojego Subaru Legacy.

Wyczyść wnętrze reflektorów Subaru Legacy

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Subaru Legacy, w tym celu nic nie może być mniej trudne:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Subaru Legacy

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Subaru Legacy jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępne są niektóre alternatywy, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Subaru Legacy za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż pozostałe metody przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Subaru Legacy

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Subaru Legacy/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby chronić reflektory Twojego Subaru Legacy
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Subaru Legacy?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Subaru Legacy, spójrz na kategorię Subaru Legacy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector