Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Suzuki Across?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. Oczywiście pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Bardzo ważne jest, aby były one w dobrym stanie i stale miały optymalne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Suzuki Across? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Suzuki Across.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Suzuki Across?

Większość z nas zwykle bierze pod uwagę opróżnienie auta, wymianę przepalonej żarówki, ale o tym prawie nigdy nie myślimy sprawdzając czystość reflektorów w jego Suzuki Across . Oczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie odpowiednio oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Suzuki Across lub jego światła mijania, zapoznając się z naszymi dwoma szczegółowymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Suzuki Across do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że musiałeś przejść przegląd techniczny lub przeszedłeś kontrolę techniczną i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Suzuki Across. Oczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z czasem i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może to być istotne wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów w Twoim Suzuki Across przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Suzuki Across, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy z Twoim Suzuki Across . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Suzuki Across ?

Jak czyścić reflektory Suzuki Across?

Przejdziemy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Suzuki Across? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów samochodu, potem zewnętrzną część, a na koniec, jak odnowić reflektory w Suzuki Across.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Suzuki Across

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Suzuki Across, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Suzuki Across

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Suzuki Across jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Suzuki Across za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia zidentyfikowanego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest skuteczny, ale nieco droższy niż techniki zastępcze przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Suzuki Across

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Suzuki Across/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrągłe ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Suzuki Across
Weiterlesen:
Lampka wskaźnika paliwa świeci się w moim Suzuki Across, co robić?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Suzuki Across, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Suzuki Across.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector