Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Suzuki Alto?

Części oświetleniowe naszych pojazdów należą do ważnych elementów bezpieczeństwa. Oczywiście pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać je w dobrym stanie i zawsze mieć maksymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Suzuki Alto? Zaczniemy tę stronę treści z powodem, dla którego konieczne może być czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Suzuki Alto.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Suzuki Alto?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myśli sprawdzanie czystości reflektorów w jego Suzuki Alto . Oczywiście, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Suzuki Alto lub jego światła mijania, zapoznając się z naszymi dwoma dedykowanymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Suzuki Alto do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że wymagałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Suzuki Alto. Oczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść kontroli technicznej, w tym przypadku może być zatem konieczne: wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów w Twoim Suzuki Alto przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Suzuki Alto, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Suzuki Alto . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Fotel utknął Suzuki Alto w pozycji

Jak czyścić reflektory swojego Suzuki Alto?

Przejdziemy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Suzuki Alto? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu jak zregenerować reflektory w Twoim Suzuki Alto.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Suzuki Alto

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Suzuki Alto, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Suzuki Alto

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Suzuki Alto jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Suzuki Alto za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest potężne, ale nieco droższe niż strategie zastępcze przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Suzuki Alto

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Twoim Suzuki Alto/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory swojego Suzuki Alto
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Suzuki Alto?

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Suzuki Alto, spójrz na kategorię Suzuki Alto.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector