Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Suzuki Grand Vitara?

Części oświetleniowe naszych samochodów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Niezwykle ważne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie i nieustanne zapewnienie idealnego oświetlenia. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Suzuki Grand Vitara? Zaczniemy tę stronę z treścią od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Suzuki Grand Vitara.

Po co czyścić osłony reflektorów w Suzuki Grand Vitara?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy to pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w jego Suzuki Grand Vitara . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie odpowiednio oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Suzuki Grand Vitara lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Suzuki Grand Vitara do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że musiałeś przejść przegląd techniczny i masz problemy z reflektorami Twojego Suzuki Grand Vitara. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może to w konsekwencji mieć znaczenie dla wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów w Suzuki Grand Vitara przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Suzuki Grand Vitara, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy dzięki Suzuki Grand Vitara . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim narosła warstwa brudu, która jest trudna do usunięcia, sugerujemy wielokrotnie czyścić reflektory swojego samochodu! .

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Suzuki Vitara ?

Jak czyścić reflektory jego Suzuki Grand Vitara?

Przejdziemy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Suzuki Grand Vitara? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory w Suzuki Grand Vitara.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Suzuki Grand Vitara

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Suzuki Grand Vitara, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą śrub przewidzianych do tego celu
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Suzuki Grand Vitara

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Suzuki Grand Vitara jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Suzuki Grand Vitara za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia wynalezionego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest skuteczny, ale nieco droższy niż alternatywne techniki pokazane wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Suzuki Grand Vitara

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Suzuki Grand Vitara/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel procedurę za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory swojego Suzuki Grand Vitara
Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Suzuki Vitara ?

Aby dowiedzieć się więcej na temat Suzuki Grand Vitara, spójrz na kategorię Suzuki Grand Vitara.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector