Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Suzuki Vitara?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów należą do ważnych elementów bezpieczeństwa. Oczywiście pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Tak ważne jest, aby były w dobrym stanie i stale miały optymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Suzuki Vitara? Zaczniemy tę stronę z wyjaśnieniem, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Suzuki Vitara.

Po co czyścić osłony reflektorów w swoim Suzuki Vitara?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy to pod uwagę badanie czystości reflektorów w jego Suzuki Vitara . Oczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego Suzuki Vitara lub jego świateł mijania, przeglądając nasze dwie konkretne treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Suzuki Vitara do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, jakie możesz znaleźć w tym artykule, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i występują komplikacje z reflektorami Twojego Suzuki Vitara. Oczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może być konieczne przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów w Suzuki Vitara.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Suzuki Vitara, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy dzięki Suzuki Vitara . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, sugerujemy wielokrotnie czyścić reflektory swojego samochodu! .

Jak czyścić reflektory jego Suzuki Vitara?

Przejdziemy teraz do części, która prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w swoim Suzuki Vitara? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory w Suzuki Vitara.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w Suzuki Vitara ?

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Suzuki Vitara

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Suzuki Vitara, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Suzuki Vitara

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Suzuki Vitara jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Suzuki Vitara za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest potężny, ale nieco droższy niż inne rozwiązania pokazane wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Suzuki Vitara

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory w Suzuki Vitara/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory swojego Suzuki Vitara
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Suzuki Grand Vitara ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Suzuki Vitara, spójrz na kategorię Suzuki Vitara.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector