Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagen Polo 3?

Części oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. W związku z tym ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i zawsze mieć idealne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory Twojego Volkswagen Polo 3? Zaczniemy tę treść od uzasadnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być ważne, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Volkswagen Polo 3.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo 3?

Większość z nas myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy to pod uwagę patrząc na czystość reflektorów w swoim Volkswagen Polo 3 . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić ustawienie reflektorów swojego Volkswagena Polo 3 lub jego świateł mijania, czytając nasze dwie konkretne treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Polo 3 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się w tym artykule, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i występują komplikacje z reflektorami Twojego Volkswagena Polo 3. Prawdę mówiąc, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku ważne może być przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo 3.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Polo 3, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Volkswagen Polo 3 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu jest trudna do usunięcia, radzimy często czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS w Volkswagen Polo, co robić ?

Jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Polo 3?

Przejdźmy teraz do komponentu, który najprawdopodobniej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo 3? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, następnie zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory Volkswagen Polo 3.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Polo 3

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagen Polo 3. W tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagen Polo 3

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Polo 3 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Polo 3 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest potężny, ale nieco droższy niż metody zastępcze pokazane wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Polo 3

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Polo 3/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz procedurę z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagen Polo 3
Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Volkswagen Polo 3, co robić ?

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo 3 znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector