Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagen Polo 4?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. W związku z tym ważne jest, aby były w dobrym stanie i zawsze mieć optymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory Twojego Volkswagen Polo 4? Zaczniemy tę treść od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Volkswagen Polo 4.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo 4?

Większość z nas zazwyczaj bierze pod uwagę opróżnienie auta, wymianę przepalonej żarówki, ale o tym prawie nigdy nie myślimy sprawdzanie czystości reflektorów w jego Volkswagen Polo 4 . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz zapoznać się z regulacją reflektorów swojego Volkswagena Polo 4 lub jego światłami mijania, zapoznając się z naszymi dwoma dedykowanymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Polo 4 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz być na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i są problemy z reflektorami Twojego Volkswagen Polo 4. W rzeczywistości, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem istotne: przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo 4.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Polo 4, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Volkswagen Polo 4 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, radzimy to regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Polo 3?

Jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Polo 4?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo 4? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Polo 4.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Polo 4

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagen Polo 4, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagen Polo 4

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Polo 4 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Polo 4 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten zabieg jest potężny, ale trochę droższy niż inne sposoby przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Polo 4

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Polo 4/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagen Polo 4
Weiterlesen:
Dlaczego mój Volkswagen Polo 4 pachnie spalonym plastikiem?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector