Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagen Polo 5?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Dlatego ważne jest, aby były w dobrym stanie i zawsze mieć maksymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory Twojego Volkswagen Polo 5? Zaczniemy tę treść od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów samochodu może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory w Twoim Volkswagen Polo 5.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo 5?

Większość z nas zwykle bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę patrząc na czystość reflektorów w swoim Volkswagen Polo 5 . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie odpowiednio oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić ustawienie reflektorów w swoim Volkswagen Polo 5 lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwie konkretne treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Polo 5 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Volkswagena Polo 5. W rzeczywistości, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może to w konsekwencji mieć znaczenie dla: przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo 5.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Polo 5, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia w nocy z Twoim Volkswagen Polo 5 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu, która jest trudna do usunięcia, zalecamy wielokrotnie czyścić reflektory swojego samochodu! .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Volkswagen Polo?

Jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Polo 5?

Przejdziemy teraz do części, która najprawdopodobniej Cię zainteresuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo 5? Najpierw sprawdzimy, jak czyścić wewnętrzne reflektory w Twoim samochodzie, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Polo 5.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Polo 5

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagen Polo 5, w tym celu nie może być nic prostszego:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagen Polo 5

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Polo 5 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Polo 5 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który można znaleźć w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest skuteczny, ale nieco droższy niż inne sposoby przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Polo 5

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Polo 5/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagen Polo 5
Weiterlesen:
Jak uruchomić Volkswagena Polo 6 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector