Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagen Polo?

Części oświetleniowe naszych pojazdów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać je w dobrym stanie i zawsze mieć idealne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory Twojego Volkswagena Polo? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volkswagen Polo.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy sprawdzanie czystości reflektorów w jego Volkswagen Polo . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , konieczne jest sprawdzenie, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów Twojego Volkswagen Polo lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Polo do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Volkswagena Polo. Prawdę mówiąc, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z czasem i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku konieczne może być zatem: przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Polo, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Volkswagen Polo . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, zalecamy: regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa przyklejony do mojego Volkswagena Polo 4, co robić ?

Jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Polo?

Przejdziemy teraz do części, która prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Polo? Najpierw sprawdzimy, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem zewnętrzną, a na końcu jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Polo.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Polo

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagen Polo, nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagenie Polo

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Polo jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Polo za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest potężny, ale nieco droższy niż alternatywne techniki przedstawione wcześniej.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Volkswagen Polo 4 ?

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Polo

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Polo/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonuj delikatne okrężne ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagen Polo

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo.

Ссылка на основную публикацию