Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagen Touran 2?

Części oświetleniowe naszych samochodów są częścią niezbędnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. W związku z tym konieczne jest utrzymywanie ich w dobrym stanie i stałe maksymalne oświetlenie. W tym poście przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Tourana 2? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego może być konieczne czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volkswagena Tourana 2.

Po co czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Tourana 2?

Większość z nas myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myśli sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Volkswagenie Touranie 2 . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić ustawienie reflektorów swojego Volkswagena Tourana 2 lub jego świateł mijania, czytając nasze dwie dedykowane treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Tourana 2 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i masz problemy z reflektorami Twojego Volkswagena Tourana 2. nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem konieczne: wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów Twojego Volkswagena Tourana 2 przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Tourana 2, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko uczucie słabszego oświetlenia w nocy dzięki Volkswagenowi Touranowi 2 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Tourana 2?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Tourana 2? Najpierw sprawdzimy, jak wyczyścić wnętrze reflektorów w Twoim samochodzie, potem zewnętrzną, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Tourana 2.

Weiterlesen:
W moim Volkswagenie Touranie 3 lampka kontrolna pasa bezpieczeństwa świeci się

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Tourana 2

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagena Tourana 2, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagenie Touranie 2

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Tourana 2 jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępne są niektóre alternatywy, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Tourana 2 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest potężne, ale nieco droższe niż inne techniki pokazane wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Tourana 2

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Tourana 2/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrągłe ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz operację papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagena Tourana 2
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Volkswagena Tourana 3

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Tourana 2, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Touran 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector