Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagen Transporter 5?

Części oświetleniowe naszych samochodów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby były one w dobrym stanie i stale miały maksymalne oświetlenie. W tym poście przyjrzymy się reflektorom Twojego pojazdu mechanicznego, a dokładniej jak czyścić reflektory Twojego Volkswagena Transportera 5? Zaczniemy tę stronę z treścią od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volkswagena Transportera 5.

Po co czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Transportera 5?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie samochodu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Volkswagenie Transporterze 5 . Prawdę mówiąc, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz zapoznać się z regulacją reflektorów Twojego Volkswagena Transportera 5 lub jego światłami mijania, czytając nasze dwa szczegółowe artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Transportera 5 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że musiałeś przejść przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Volkswagena Transportera 5. nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w tym przypadku może być zatem istotne: przed przeglądem technicznym lub przeciwstawnym wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Transporter 5.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Transportera 5, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz wrażenie słabszego oświetlenia w nocy z Twoim Volkswagen Transporter 5 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, polecamy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Volkswagen Transporter 6, który już nie przyspiesza

Jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Transportera 5?

Przejdźmy teraz do komponentu, który z pewnością Cię najbardziej interesuje, jak czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Transportera 5? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, następnie zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory w Volkswagen Transporter 5.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Transportera 5

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagen Transporter 5, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj części optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagenie Transporterze 5

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Transportera 5 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Transportera 5 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który znajdziesz w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Ten zabieg jest potężny, ale trochę droższy niż alternatywne sposoby przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Transportera 5

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Transportera 5/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel procedurę za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagena Transportera 5
Weiterlesen:
Where to find the odometer fuse on Volkswagen Transporter ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter 5, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Transporter 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector