Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagen Transporter 6?

Elementy oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. W związku z tym fundamentalne znaczenie ma utrzymywanie ich w dobrym stanie i zawsze optymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory Twojego Volkswagena Transportera 6? Zaczniemy tę treść od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volkswagena Transportera 6.

Po co czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Transportera 6?

Większość z nas prawdopodobnie weźmie pod uwagę opróżnienie samochodu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko się zastanawiamy sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Volkswagenie Transporterze 6 . W rzeczywistości, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów Twojego Volkswagena Transportera 6 lub jego światła mijania, czytając nasze dwie dedykowane treści internetowe.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Transportera 6 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszą przyczyną, dla której możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że musiałeś przejść przegląd techniczny i wystąpiły problemy z reflektorami Twojego Volkswagena Transportera 6. nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w tym przypadku może być ważne, aby: przed przeglądem technicznym lub przeciwstawnym wyczyścić lub odnowić plastikowe osłony reflektorów w Twoim Volkswagen Transporter 6.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Transportera 6, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko wrażenie gorzej oświetlonego w nocy Twoim Volkswagen Transporter 6 . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, zalecamy: wielokrotnie czyścić reflektory swojego samochodu! .

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter 6 ?

Jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Transportera 6?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Transportera 6? Najpierw przyjrzymy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów w Twoim samochodzie, następnie zewnętrzną część, a na koniec, jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Transportera 6.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Transportera 6

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagen Transporter 6, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • W tym celu zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagenie Transporterze 6

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Transportera 6 jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Transportera 6 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia zidentyfikowanego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż przedstawione wcześniej sposoby zastępcze.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Transportera 6

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Transportera 6/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powiel zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagena Transportera 6
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Volkswagena Transportera 5

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Transporter 6 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector