Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagenie Golfie 3?

Części oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym po zmroku lub w złych warunkach pogodowych. Dlatego ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i stale mieć idealne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Golfa 3? Zaczniemy tę stronę treści od uzasadnienia, dlaczego konieczne może być czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volkswagena Golfa 3.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagenie Golfie 3?

Większość z nas prawdopodobnie myśli o opróżnieniu samochodu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myślimy patrząc na czystość reflektorów w swoim Volkswagenie Golfie 3 . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , ważne jest, aby sprawdzić, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz zapoznać się z regulacją reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 3 lub jego światłami mijania, czytając nasze dwa szczegółowe artykuły.

Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Volkswagenie Golfie 2?

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Golfa 3 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz przeczytać ten artykuł, jest to, że potrzebowałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i występują problemy z reflektorami Twojego Volkswagena Golfa 3. Prawdę mówiąc, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem konieczne przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 3.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Golfa 3, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia po zmroku w Volkswagenie Golfie 3 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, radzimy to często czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Jak czyścić reflektory Volkswagena Golfa 3?

Przejdźmy teraz do komponentu, który najprawdopodobniej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 3? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, następnie zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory Volkswagena Golfa 3.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Golfa 3

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagena Golfa 3, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem
Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf 4 ?

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagenie Golfie 3

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 3 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Golfa 3 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest skuteczny, ale nieco droższy niż inne opcje przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Golfa 3

Wreszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Golfa 3/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces za pomocą papieru ściernego o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagena Golfa 3
Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Volkswagenie Golfie 2 ?

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 3.

Ссылка на основную публикацию