Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagenie Golfie 5?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Bardzo ważne jest, aby były one w dobrym stanie i stale miały maksymalne oświetlenie. W tym artykule skupimy się na reflektorach Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Golfa 5? Zaczniemy tę stronę treści od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volkswagena Golfa 5.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagenie Golfie 5?

Większość z nas zazwyczaj bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Volkswagenie Golfie 5 . Rzeczywiście, czy są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , konieczne jest sprawdzenie, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego Volkswagena Golfa 5 lub jego światła mijania, przeglądając nasze dwa dedykowane artykuły.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Volkswagenie Golfie 8?

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Golfa 5 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz trafić na tę stronę, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś kontrolę techniczną i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Volkswagena Golfa 5. Rzeczywiście, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w tym przypadku może być ważne, aby: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 5.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Golfa 5, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy dzięki Volkswagenowi Golfowi 5 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim narosła warstwa brudu, która jest trudna do usunięcia, polecamy wielokrotnie czyścić reflektory swojego samochodu! .

Jak czyścić reflektory Volkswagena Golfa 5?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresuje, jak czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 5? Najpierw dowiemy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem na zewnątrz, a na koniec, jak odnowić reflektory w Volkswagenie Golfie 5.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Golfa 5

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagena Golfa 5, w tym celu nie ma nic prostszego:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem
Weiterlesen:
Światło stopu Volkswagen Golf 8 pozostaje włączone, co robić ?

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagenie Golfie 5

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 5 jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Golfa 5 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia, który można znaleźć w konkretnym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten środek zaradczy jest skuteczny, ale nieco droższy niż pokazane wcześniej techniki zastępcze.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Golfa 5

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Golfa 5/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrągłe ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagena Golfa 5
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Volkswagenie Golfie 8?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 5, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 5.

Ссылка на основную публикацию