Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagenie Golfie 6?

Części oświetleniowe naszych samochodów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. Oczywiście pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. Dlatego ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie i stale mieć maksymalne oświetlenie. W tym poście przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Golfa 6? Zaczniemy ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być ważne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volkswagena Golfa 6.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Volkswagenie Golfie 6?

Większość z nas zazwyczaj bierze pod uwagę opróżnienie auta, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko kiedy bierzemy pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w swoim Volkswagenie Golfie 6 . Oczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie prawidłowo oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów swojego Volkswagena Golfa 6 lub jego światła mijania, zapoznając się z naszymi dwoma dedykowanymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Golfa 6 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie, jest to, że musiałeś przejść przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Volkswagena Golfa 6. Oczywiście, jeśli Twoje reflektory się zmieniły nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie dokończyć przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem ważne, aby: przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 6.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Golfa 6, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Volkswagenie Golfie 6 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, radzimy to często czyść reflektory swojego samochodu .

Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący do Volkswagena Golfa 4 ?

Jak czyścić reflektory Volkswagena Golfa 6?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 6? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, następnie zewnętrzne, a na koniec, jak odnowić reflektory Volkswagena Golfa 6.

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Golfa 6

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagena Golfa 6, w tym celu nie może być nic prostszego:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagenie Golfie 6

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Golfa 6 jest brudna i chcesz je wyczyścić, dostępnych jest kilka alternatyw, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Golfa 6 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko trzymać się instrukcji czyszczenia reflektorów. Zabieg ten jest potężny, ale nieco droższy niż metody zastępcze przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Golfa 6

W końcu nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Golfa 6/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagena Golfa 6
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Volkswagena Golfa 2

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 6, skontaktuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector