Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volkswagenie Passacie ?

Części oświetleniowe naszych pojazdów są jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach klimatycznych. To bardzo ważne, aby utrzymać je w dobrym stanie i zawsze mieć idealne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego samochodu, a dokładniej jak wyczyścić reflektory Twojego Volkswagena Passata ? Zaczniemy od tego, dlaczego konieczne może być czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie, a następnie jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volkswagena Passata.

Po co czyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Passata?

Większość z nas prawdopodobnie myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko o tym myśli badanie czystości reflektorów jego Volkswagena Passata . W rzeczywistości, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , konieczne jest sprawdzenie, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów Twojego Volkswagena Passata lub jego światła mijania, zapoznając się z naszymi dwoma dedykowanymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volkswagena Passata do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym wyjaśnieniem, które możesz znaleźć na tej stronie internetowej, jest to, że chciałeś lub przeszedłeś przegląd techniczny i występują problemy z reflektorami Twojego Volkswagena Passata. W rzeczywistości, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty z biegiem czasu i utraciłeś moc oświetlenia, możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może być zatem konieczne: przed przeglądem technicznym lub inspekcją licznika wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Volkswagena Passata.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volkswagena Passata, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko wrażenie słabszego oświetlenia w nocy swoim Volkswagenem Passatem . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, polecamy regularnie czyść reflektory swojego samochodu .

Jak czyścić reflektory swojego Volkswagena Passata?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak wyczyścić osłony reflektorów Twojego Volkswagena Passata ? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wewnętrzne reflektory samochodu, potem zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Passata.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Volkswagen Passat ?

Wyczyść wnętrze reflektorów swojego Volkswagena Passata

Pierwsza okazja, masz przeczucie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volkswagena Passata, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volkswagenie Passacie

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Volkswagena Passata jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory swojego samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volkswagena Passata za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale trochę droższe niż alternatywne metody pokazane wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volkswagena Passata

W końcu nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Jest to często okoliczność dla kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volkswagena Passata/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrągłe ruchy, aby szlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volkswagena Passata
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Passat 7 ?

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Passata znajdziesz w kategorii Volkswagen Passat.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector