Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volvo XC60?

Części oświetleniowe naszych samochodów są częścią ważnych elementów bezpieczeństwa. W rzeczywistości pozwalają nam widzieć i być widzianym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. W związku z tym ważne jest, aby utrzymywać je w dobrym stanie technicznym i zawsze mieć optymalne oświetlenie. W tym artykule przyjrzymy się reflektorom Twojego pojazdu mechanicznego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory Twojego Volvo XC60? Zaczniemy ten artykuł od uzasadnienia, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volvo XC60.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Volvo XC60?

Większość z nas bierze pod uwagę opróżnienie pojazdu, wymianę przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy pod uwagę sprawdzanie czystości reflektorów w jego Volvo XC60 . Prawdę mówiąc, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Na początek możesz sprawdzić regulację reflektorów w swoim Volvo XC60 lub jego światła mijania, zapoznając się z naszymi dwoma konkretnymi artykułami.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volvo XC60 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz przeczytać ten artykuł, jest to, że musiałeś przejść przegląd techniczny lub przeszedłeś kontrolę techniczną i występują komplikacje z reflektorami Twojego Volvo XC60. Prawdę mówiąc, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty po pewnym czasie i utracie mocy oświetlenia możesz nie przejść przeglądu technicznego, w takim przypadku może to być w konsekwencji istotne: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Volvo XC60 przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volvo XC60, aby uzyskać widoczność

Druga sytuacja, masz tylko uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Volvo XC60 . W takim przypadku warto je wyczyścić, zanim warstwa brudu stanie się trudna do usunięcia, zalecamy kilkakrotnie czyścić reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Volvo XC60?

Jak czyścić reflektory swojego Volvo XC60?

Przejdźmy teraz do komponentu, który prawie na pewno najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Volvo XC60? Najpierw dowiemy się, jak wyczyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, potem na zewnątrz, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Volvo XC60.

Wyczyść wnętrze reflektorów Twojego Volvo XC60

Pierwsza okazja, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volvo XC60, w tym celu nic nie może być mniej skomplikowane:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj części optyczne za pomocą śrub dostarczonych do tego celu
 • Wyjmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volvo XC60

Druga okazja, optyka reflektorów Twojego Volvo XC60 jest zabrudzona i chcesz je wyczyścić, masz kilka możliwości, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volvo XC60 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia znajdującego się w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. To rozwiązanie jest skuteczne, ale nieco droższe niż sposoby zastępcze przedstawione powyżej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volvo XC60

Wreszcie, w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie lekarstwo. W wielu przypadkach jest to okoliczność, aby przeprowadzić kontrwizytę kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volvo XC60/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj łagodne okrężne ruchy, aby wyszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz zabieg papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec zrób to po raz ostatni z papierem szklanym 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volvo XC60
Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Volvo XC60 ?

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Volvo XC60, zapoznaj się z kategorią Volvo XC60.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector