Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak czyścić reflektory w Volvo XC90?

Elementy oświetleniowe naszych samochodów są częścią niezbędnych elementów bezpieczeństwa. Oczywiście pozwalają nam widzieć i być oglądanym w nocy lub w złych warunkach pogodowych. Dlatego konieczne jest utrzymanie ich w dobrym stanie i stałe maksymalne oświetlenie. W tym poście skupimy się na reflektorach Twojego pojazdu silnikowego, a dokładniej jak wyczyścić reflektory Twojego Volvo XC90? Zaczniemy tę stronę z wyjaśnieniem, dlaczego czyszczenie reflektorów w Twoim samochodzie może być istotne, a następnie, jak konkretnie wyczyścić reflektory Twojego Volvo XC90.

Po co czyścić osłony reflektorów w Twoim Volvo XC90?

Większość z nas zwykle myśli o opróżnieniu pojazdu, wymianie przepalonej żarówki, ale rzadko bierzemy to pod uwagę badanie czystości reflektorów w jego Volvo XC90 . Oczywiście, jeśli są żółty, nieprzejrzysty lub brudny , koniecznie sprawdź, czy Twoje reflektory są w stanie skutecznie oświetlić drogę. Przede wszystkim możesz sprawdzić regulację reflektorów w Twoim Volvo XC90 lub jego światła mijania, czytając nasze dwa dedykowane artykuły.

Wyczyść matowe reflektory swojego Volvo XC90 do testów przydatności do ruchu drogowego

Pierwszym powodem, dla którego możesz znaleźć się na tej stronie internetowej, jest to, że musiałeś przejść przegląd techniczny lub przeszedłeś pomyślnie przegląd techniczny i wystąpiły komplikacje z reflektorami Twojego Volvo XC90. Oczywiście, jeśli twoje reflektory stały się nieprzezroczysty w miarę upływu czasu i utraty mocy oświetlenia możesz nie przejść kontroli technicznej, w takim przypadku może być zatem istotne: wyczyść lub zregeneruj plastikowe osłony reflektorów Twojego Volvo XC90 przed przeglądem technicznym lub przeglądem licznika.

Wyczyść nieprzezroczyste reflektory Volvo XC90, aby uzyskać widoczność

Druga możliwość, po prostu masz uczucie słabszego oświetlenia w nocy w Twoim Volvo XC90 . W takim przypadku warto je wyczyścić zanim warstwa brudu okaże się trudna do usunięcia, sugerujemy regularnie czyść reflektory pojazdu silnikowego .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć funkcję Start Stop w Volvo XC90?

Jak czyścić reflektory swojego Volvo XC90?

Przejdziemy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, jak czyścić osłony reflektorów w Twoim Volvo XC90? Najpierw przyjrzymy się, jak czyścić wnętrze reflektorów Twojego samochodu, następnie elementy zewnętrzne, a na końcu, jak odnowić reflektory Twojego Volvo XC90.

Wyczyść wnętrze reflektorów Twojego Volvo XC90

Pierwsza możliwość, masz wrażenie że w twoich reflektorach jest wilgoć lub brud . W takim przypadku będziesz musiał wyczyścić wnętrze reflektorów Volvo XC90, w tym celu nic nie może być prostsze:

 • Otwórz maskę swojego samochodu
 • Zdemontuj elementy optyczne za pomocą dostarczonych w tym celu śrub
 • Zdejmij zewnętrzną osłonę reflektora i wyczyść wnętrze wilgotną gąbką i sodą oczyszczoną posypaną po wewnętrznej stronie osłony
 • Wysuszyć w silnej suszarce przed ponownym złożeniem

Wyczyść plastikowe osłony reflektorów w Volvo XC90

Druga możliwość, optyka reflektorów Twojego Volvo XC90 jest brudna i chcesz je wyczyścić, masz do wyboru kilka opcji, oto one:

 • Wyczyść reflektory samochodu wilgotną gąbką posypaną łyżką sody oczyszczonej, a następnie spłucz
 • Wyczyść reflektory swojego Volvo XC90 za pomocą szmatka i pasta do zębów . Rozprowadź pastę do zębów na całej powierzchni reflektorów i przetrzyj ściereczką okrężnymi ruchami, a następnie spłucz dużą ilością wody
 • Wyczyść reflektory swojego samochodu za pomocą zestawu do czyszczenia określonego w specjalistycznym sklepie. Będziesz musiał tylko postępować zgodnie z instrukcjami czyszczenia reflektorów. Ten zabieg jest potężny, ale trochę droższy niż sposoby zastępcze przedstawione wcześniej.

Polerowanie wyblakłych reflektorów Volvo XC90

Nareszcie w przypadku, gdy nawet po wyczyszczeniu reflektorów masz wrażenie, że pozostają matowe lub wyblakłe , mamy dla Ciebie rozwiązanie. Często ma to miejsce w przypadku kontrwizyty kontroli technicznej. Oto jak odnowić reflektory Twojego Volvo XC90/Strong:

 • Krótko oczyść reflektory gąbką i soda oczyszczona
 • Chroń swoje ciało grubą taśmą wokół reflektorów
 • Weź papier ścierny o ziarnistości 400, zwilż go i wykonaj delikatne koliste ruchy, aby przeszlifować powierzchnię reflektora, zakończ ruchami poziomymi
 • Powtórz proces z papierem ściernym o ziarnistości 600 po wypłukaniu reflektora
 • Na koniec osiągnij to po raz ostatni za pomocą papieru szklanego 2000 ziarna, a następnie opłucz reflektory
 • Na koniec nałóż wosk ochronny, aby zabezpieczyć reflektory Twojego Volvo XC90
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Volvo XC90 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volvo XC90, zapoznaj się z naszą kategorią Volvo XC90.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector