Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Bmw Serie 2 F22 ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety, dobrze wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przebijają się przez szczeliny. Jednak pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. Niemniej jednak Bmw Serie 2 F22, który nie jeździ, jest skomplikowany w ruchu, a jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. W tym artykule opiszemy treść jak holować Bmw Serie 2 F22, przestrzegając rozporządzenia i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw przeanalizujemy zasady, których należy przestrzegać podczas holowania Bmw Serie 2 F22, następnie jak samodzielnie holować Bmw Serie 2 F22, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Bmw Serie 2 F22

Oczywiście istnieje możliwość holowania samochodu. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Bmw Serii 2 F22 będziesz musiał trzymać się niektórych przepisów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź po autostradach ani drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować Bmw Serie 2 F22, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych użytkowników, jeśli zrobisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowane auto może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że Bmw Serie 2 F22 i holujący go samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Bmw Serie 2 F22 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło BMW serii 2, które pozostaje włączone

Jak samodzielnie holować Bmw Serie 2 F22?

Teraz, gdy już się dowiedziałeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Bmw Serie 2 F22, nauczymy Cię różnych sposobów na to:

 • Do holowania swojego Bmw Serie 2 F22 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Bmw Serie 2 F22 możesz użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holujący samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Mieć funkcjonalną sygnalizację na holowanym Bmw Serie 2 F22.

Oto ograniczenia, których należy się trzymać, jeśli chcesz holowanie Bmw Serii 2 F22. Należy jednak pamiętać, że ten środek zaradczy powinien być stosowany tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, sugerujemy przeczytanie poniższej sekcji.

Zleć odholowanie swojego Bmw Serie 2 F22 przez specjalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Bmw Serie 2 F22 w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej racjonalne rozwiązanie, wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to wyglądać na drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje obawy.
 • Na koniec zweryfikuj kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej BMW Seria 2 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Bmw Serie 2 F22 w dobrych warunkach.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Bmw Serie 2 F22, przejdź do naszej kategorii Bmw Serie 2 F22.

Ссылка на основную публикацию