Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Bmw Serie 2?

Posiadanie pojazdu jest pomocne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają. Jednak pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Bmw Serie 2, które nie jeździ, jest trudne do przeniesienia i często jedynym rozwiązaniem jest holowanie go do najbliższego warsztatu. W tym artykule wyjaśnimy jak holować Bmw Serii 2, przestrzegając prawa i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw zapoznamy się z zasadami, których należy przestrzegać podczas holowania Bmw Serie 2, następnie jak holować Bmw Serie 2 samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Bmw Serie 2

Holowanie samochodu jest oczywiście możliwe. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Bmw Serii 2 będziesz musiał przestrzegać pewnych przepisów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Bmw Serie 2, może narazić Ciebie i innych kierowców na ryzyko, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma pojazdami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że Bmw Serie 2 i holujący go samochód są prawidłowo wyrównane, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu pojazdach.
 • Jeśli holowany Bmw Serie 2 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy związanej z pierwszym samochodem, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w BMW serii 2?

Jak samodzielnie holować Bmw Serie 2?

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Bmw Serie 2, nauczymy Cię różnych podejść do tego:

 • Do holowania swojego Bmw Serii 2 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Bmw Serie 2 można użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na pojazdach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holowany samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Posiadają funkcjonalną sygnalizację na holowanym Bmw Serie 2.

Oto ograniczenia, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holowanie Bmw Serii 2. Pamiętaj jednak, że to rozwiązanie należy stosować tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania duży dystans zachęcamy do przejrzenia poniższego działu.

Zleć odholowanie swojego Bmw Serie 2 przez specjalistę

.

Podsumowując, ostatnia część naszego przewodnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Bmw Serie 2 w dobrych warunkach, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem pozostaje wezwanie lawety do holowania samochodu. Może to być droga opcja, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy problemy, z którymi się borykasz, zostały dobrze rozwiązane przez Twojego ubezpieczyciela.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Bmw Serie 2 F23 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Bmw Serii 2 w dobrych warunkach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Bmw Serie 2, zapoznaj się z naszą kategorią Bmw Serie 2.

Ссылка на основную публикацию