Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować BMW X1 ?

Posiadanie pojazdu jest pomocne, tylko pojazd to awaria… I niestety, doskonale wiemy, również najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Niemniej jednak, pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie BMW X1, które nie jeździ, jest trudne do przemieszczenia, a jedyną odpowiedzią jest często holowanie go do najbliższego garażu. W tym artykule opiszemy treść jak holować BMW X1, szanując prawo i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw zapoznamy się z zasadami holowania BMW X1, następnie jak holować BMW X1 samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować BMW X1

W rzeczywistości można holować samochód. Niemniej jednak, jeśli chcesz wejść do holowanie BMW X1 będziesz musiał przestrzegać pewnych ograniczeń. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć swoje BMW X1, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych kierowców, jeśli zrobisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowane auto może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że BMW X1 i holujący je samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować świetne zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowane BMW X1 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w BMW X1 ?

Jak samodzielnie holować BMW X1

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania BMW X1, nauczymy Cię różnych technik, aby to zrobić:

 • Do holowania BMW X1 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania BMW X1 możesz użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, który pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holujący samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Posiadaj funkcjonalną sygnalizację holowanego BMW X1.

Oto przepisy, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holuj swoje BMW X1. Należy jednak pamiętać, że ten środek zaradczy powinien być stosowany tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, radzimy zapoznać się z następną sekcją.

Odholuj swoje BMW X1 przez profesjonalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego BMW X1 w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to być jak drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec zweryfikuj kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim BMW X1 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania BMW X1 w dobrych warunkach.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW X1, przejdź do naszej kategorii BMW X1.

Ссылка на основную публикацию